Zarząd i zespół

Magda

MAGDALENA JOCHEMCZYK
Prezes WFSHS

Magdalena Jochemczyk (ur. 1986) – magister historii sztuki (2013), przewodnik miejski po Wrocławiu.
Jej zainteresowania badawcze koncentrują się wokół rewitalizacji oraz stosunku architektury współczesnej do zabytkowej tkanki miast.
Autorka pracy magisterskiej poświęconej problemowi nowych funkcji dawnych obiektów sakralnych.
Stypendystka programu „Erasmus Studia” (Universidad de León – Hiszpania, semestr zimowy 2011/2012).

Koordynatorka cyklu wykładów „Zima i wiosna ze sztuką portugalską” (2011/2012) oraz „Zima i wiosna ze sztuką Stanów Zjednoczonych” (2012/2013, wraz z Jakubem Zarzyckim).

W WFSHS odpowiada przede wszystkim za nadzór administracyjno-księgowy, współtworzenie projektów o charakterze inwentaryzatorskim oraz współpracę z firmami.

e-mail: mjochemczyk@gmail.com

—————————————————————————————–

Marek

MAREK KWAŚNY
Wiceprezes WFSHS

Marek Kwaśny (ur. 1988) – magister historii sztuki (2013), w latach 2012-2013 reaktywował Koło Naukowe Studentów Historii Sztuki UWr, którego był prezesem.

Obecnie doktorant w Instytucie Historii Sztuki Uniwersytetu Wrocławskiego, gdzie przygotowuje monografię śląskiego malarza doby baroku – Johanna Jacoba Eybelwiesera.  Jego zainteresowania badawcze koncentrują się wokół sztuki śląskiej czasów nowożytnych, w tym także na zagadnieniu zakonu joannitów jako wpływowych fundatorów. Uczestnik projektu badawczego „Malarstwo barokowe na Śląsku”, którego kierownikiem jest dr hab. Andrzej Kozieł, prof. UWr.
Stypendysta programu „Erasmus Studia” (Uniwersytet Karola w Pradze – Czechy, semestr zimowy 2011/2012).
Publikował w „Kontraście” oraz był jednym z redaktorów naukowych tomu pokonferencyjnego Rewitalizacja. Między teorią a praktyką.

W wolnych chwilach gra na gitarze w zespole rockowym.

W WFSHS jest odpowiedzialny za kształtowanie działalności programowej w zakresie sztuki śląskiej oraz tworzeniem sieci kluczowych partnerów uniwersyteckich.

e-mail: marek.kwasny0@gmail.com

—————————————————————————————–

KJ_fot

KAROLINA JARA

Karolina Jara – magister historii sztuki (2013).

Autorka pracy magisterskiej na temat historii i architektury wrocławskiej Synagogi na Wygonie oraz jej twórcy, Edwina Opplera. Jej zainteresowania badawcze koncentrują się na architekturze i urbanistyce  XIX i XX wieku. Zajmuje się też dokumentacją dolnośląskiej plastyki z czasów PRL-u, zwłaszcza mozaik, murali i sgraffit.

Finalistka XXX Ogólnopolskiej Olimpiady Artystycznej w sekcji plastyki (2006). Stypendystka programu “Erasmus Studia” (Freie Universität Berlin w Niemczech).

Doświadczenie w sektorze kultury zdobywała podczas pracy w Muzeum Współczesnym Wrocław (2012-2013), stażu w Archiwum Budowalnym, Oddziale Muzeum Architektury we Wrocławiu oraz współpracując przy organizacji wystaw i festiwali. Autorka haseł o architekturze współczesnej w „Leksykonie Architektury Wrocławia” i artykułu o wrocławskiej Synagodze na Wygonie w tomie „Przedmieście Świdnickie. Przemiany”.

W WFSHS współtworzy zespół redakcyjny oraz zajmuje się koordynacją wolontariuszy i pozyskiwaniem partnerów pozauniwersyteckich.

e-mail: jara.karolina@gmail.com

—————————————————————————————–

pau

PAULINA MURZYNIAK

Paulina Murzyniak (ur. 1992) – studentka drugiego roku historii sztuki na Uniwersytecie Wrocławskim. Członkini Koła Naukowego Studentów Historii Sztuki.
Swoje zainteresowania kieruje w stronę badań nad współzależnościami i związkami pomiędzy sztukami plastycznymi a innymi dziedzinami działalności artystycznej tj. film, teatr oraz muzyka.

Wolne chwile z radością poświęca śpiewaniu w Chórze Uniwersytetu Wrocławskiego „Gaudium”, w którym także pełni funkcję członka Zarządu.

W WFSHS działa od ponad roku, gdzie zajmuje się bieżącą działalnością promocyjną.
W roku akademickim 2013/2014 została koordynatorką interdyscyplinarnego cyklu wykładów “Ta straszna sztuka współczesna”.

—————————————————————————————–

JAKUB ZARZYCKI
Wiceprezes WFSHS (2012-2014)

W latach 2012-2014 pełnił funkcję Wiceprezesa WFSHS. Odpowiadał przede wszystkim za kształtowanie działalności programowej (sztuka nowoczesna i współczesna) oraz tworzeniem sieci kluczowych partnerów pozauniwersyteckich. Z ramienia WFSHS był koordynatorem cyklów „Zima i wiosna ze sztuką skandynawską” (2010/2011),”Zimy i wiosny ze sztuką Stanów Zjednoczonych (2012/2013, wraz z Magdaleną Jochemczyk), a także kuratorem naukowym interdyscyplinarnego cyklu wykładów „Ta straszna sztuka współczesna” (2013/2014).

—————————————————————————————–

KAROLINA DZIMIRA

W zespole WFSHS pracowała w latach 2012-2014. Odpowiadała za organizację projektów, nadzór nad wolontariatem oraz bieżącą działalność promocyjno-dokumentacyjną i fotograficzną; stworzyła również stronę internetową Fundacji. W roku akademickim 2013/2014 koordynowała cykl interdyscyplinarnych wykładów popularnonaukowych „Zima i wiosna z kulturą PRL-u”.

 

Reklamy

Skomentuj

Proszę zalogować się jedną z tych metod aby dodawać swoje komentarze:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google+

Komentujesz korzystając z konta Google+. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

w

Connecting to %s

Reklamy
%d blogerów lubi to: